تمامی خانم ها به دلایل مختلفی از جمله جذابیت، تغییر در چهره، جوان تر بنظر رسیدن، تغییر فصل، مد سال و ... اقدام به رنگ کردن موی سر خود میکنند. اما مهمترین چیزی که باید به آن توجه کنند هارمونی بین رنگ چشم، پوست و رنگ مو است.

انتخاب رنگ مو متناسب بار رنگ پوست وچشم

در جدول روبرو پیشنهاد رنگ مو همارو با توجه به مشخصات شخصی شما آورده شده است.

رنگ پوست رنگ چشم پیشنهاد رنگ مو همارو
روشن روشن رنگ موی روشن با عمق طبیعی
متوسط روشن رنگ موی روشن
تیره روشن هر رنگ مویی قابل انتخاب است
روشن متوسط رنگ موی روشن با عمق متوسط
تیره متوسط رنگ موی تیره با عمق متوسط
متوسط تیره رنگ موی ملایم تا تیره عمیق
تیره تیره رنگ هایی با عمق رنگ عمیق تر

در نظر داشته باشید که آرایشگر شما وقتی بهترین رنگ مو را برای شما استفاده میکند و این اطمینان را به شما می دهد که ماندگاری بالایی خواهد داشت، در صورتی که یک سری نکات از جانب شما رعایت نشوند منجر به پایین آوردن عمر رنگ مویتان خواهد شد. در ادامه این نکات را به شما عزیزان یادآور می شویم.

  • هر روز موهایتان را شامپو نکنید.

  • اگر موی سر چربی دارید در صورت دوش گرفتن روزانه فقط شامپو را به مرکز سرتان بزنید و از زدن شامپو به همه موها جلوگیری کنید.

  • موهای خود را با آب ولرم بشویید و در آخر آن ها را با آب خنک آبکشی نمایید.

  • هرگز موهای خود را با آب خیلی داغ یا خیلی یخ نشویید.

  • حتما از شامپو ها و محصولاتی که برای موهای رنگ شده هستند استفاده کنید. این محصولات هم باعث دوام رنگ موی شما می شوند و هم به تقویت آن ها کمک می کنند.

  • حتما قبل از وارد شدن به استخر و نفوذ مستقیم کلر به موهایتان قبلا موهای خود را با آب شهری یا آب معدنی بشویید.

دکلره با فویل و کلاه

اگر دوست داشتید مش شما پخش باشد و تکه های پهن تری داشته باشید از مش کلاه استفاده کنید ولی اگه به مش سوزنی علاقه دارید و هایلایتی را دوست دارید که در رنگ موی شما محو باشد حتما مش فویلی را انتخاب کنید.

هایلایت مو

این نوع رنگ مو، روشن کردن مو با کلاه مش یا فویل با دکلره است، که رنگ زمینه مو تیره تر از هایلایت ها خواهد بود. هایلایت مو به معنای ایجاد رگه های روشن مو، در لابه لای موهای تیره سر است.

هاف لایت

این نوع رنگ مو، دکلره کردن و رنگ کردن با رنگ های فانتزی پایین موها به اندازه 10 تا 30 سانتی متر است. برای انجام هافلایت مو به موهایی با زمینه روشن ( پایه ی 7 یا 8 ) نیاز دارید.


لولایت

این نوع رنگ مو، تیره کردن به وسیله کلاه مش یا فویل است که زمینه مو روشن تر از ولایت می باشد. همانند هایلایت، لولایت نیز به منظور ایجاد عمق و بعد به موها انجام میگیرد.

رنگساژ

اگر رنگ مو یا مش هایتان بعد از مدتی شفافیت و زیبایی اولیه خود را ازدست داد می توانید آن را رنگساژ کنید. برای اینکار هم می توانید از رنگ قبلی تجدید کنید یا از رنگ جدیدی بر روی موهای دکلره شده استفاده کنید.

آمبره مو

موهایتان در ریشه تیره و در انتهای مو به روشن‌ترین شکل است. یعنی فاصله بین ریشه مو تا انتهای مو جاییست که آمبره مو را می‌بینید چرا که مو به یکباره روشن نمی‌شود بلکه در این مسیر از تیره به روشن سیر می‌کند.

از دیگر خدمات مو می توان به کوتاهی و اصلاح مو، اکستنشن طبیعی و ماندگار، شنیون، بافت،براشینگ، کراتینه و ویتامینه مو اشاره کرد.